Od ponedjeljka, 18. kolovoza, privremeno se zatvara dionica Ulice dr. Franje Tuđmana (ŽC 3063) – od raskrižja s Ulicom hrvatskih branitelja do Bumbarovog puta. Zatvaranje je nužno zbog izvođenja radova na izgradnji pješačko-biciklističke staze, sustava oborinske odvodnje i asfaltiranja kolnika.
Za promet su osigurani obilazni pravci. U smjeru Sveta Nedelja – Zagreb vozila se preusmjeravaju preko Ulice hrvatskih branitelja, Selske ceste i Stare ceste, dok se u smjeru Zagreb – Sveta Nedelja promet odvija trasom preko Stare ceste, Selske ceste i Ulice kralja Tomislava.
Pristup vozilima stanara i poduzeća u Ulici dr. Franje Tuđmana neće biti onemogućen, osim u trenucima kada će to fizički zahtijevati radovi na asfaltiranju. Autobusne linije Arriva 102 (Kalinovica–Podsused) i Autoturist 151 (Samobor–Sveta Nedelja–Črnomerec) prometuju izmijenjenim trasama, a detaljan pregled dostupan je na poveznici.
Odvoz otpada odvijat će se redovno sve do postavljanja završnog sloja asfalta. Iz Grada mole sve stanare i poduzetnike za strpljenje i razumijevanje tijekom trajanja radova.

