Voda u Dugom Selu, Ivanić-Gradu, Vrbovcu, Svetom Ivanu Zelini i Čazmi privremeno nije za piće zbog zamućenja

VIOZŽ

Vodoopskrba i odvodnja Zagrebačke županije obavijestila je građane da je na području Dugog Sela, Ivanić-Grada, Vrbovca, Svetog Ivana Zeline, Čazme te okolnih općina voda trenutno privremeno nepodobna za piće zbog povišene mutnoće.

Do promjene u kvaliteti vode došlo je uslijed zamućenja u vodoopskrbnom sustavu, koje je povezano s nepovoljnim hidrološkim uvjetima i povećanim opterećenjem mreže. Takve okolnosti mogu dovesti do kratkotrajnog narušavanja uobičajene kvalitete vode u pojedinim dijelovima sustava.

Građanima se preporučuje da vodu u ovom razdoblju ne koriste za piće ni pripremu hrane dok se ne potvrdi njezina zdravstvena ispravnost. Voda se može koristiti u tehničke i sanitarne svrhe.

U slučaju nužne upotrebe, preporučuje se prokuhavanje vode najmanje 2–3 minute, pri čemu se voda nakon hlađenja može koristiti za pripremu hrane i pića, dok se ne objavi službena potvrda o potpunoj zdravstvenoj ispravnosti.

O daljnjim informacijama i rezultatima analiza javnost će biti pravovremeno obaviještena.

Više na poveznici.

Izvor: VIOZŽ

Prethodni članakSljedeći članak