RVS ZAGREB ISTOK – započeli radovi u Dubravskom Markovcu

Voda, foto: Unsplash
Nakon završenih radova na izgradnji vodovodne mreže odnosno besplatnih priključaka u Zgališću i Bađincu, krenuli su radovi i u Dubravskom Markovcu.
Općina Dubrava obavještava sve mještane koji podnijeli zahtjev neka to učine u što kraćem roku.

U okviru Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. – 2020. vodnokomunalni sektor je zastupljen kroz specifične ciljeve 6ii1 – poboljšanje javnih vodoopskrbnih sustava sa svrhom osiguranja kvalitete i sigurnosti sustava za vodu za piće i 6ii2 – razvoj sustava odvodnje i pročišćavanja otpadnih voda sa ciljem doprinosa poboljšanju stanja voda. Za dostizanje navedenih ciljeva, Republici Hrvatskoj je na raspolaganju 1,05 milijarde eura iz Kohezijskog fonda.

Projekt RVS Zagreb Istok sufinancira se sredstvima Europske unije iz Kohezijskog fonda, a provodi se u okviru Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. – 2020.

Ciljevi projekta:

  • Smanjenje vodnih gubitaka na regionalnom sustavu u prosjeku s 29,2% na ukupno 18,5%
  • Povećanje broja stanovnika koji imaju pristup javnom sustavu vodoopskrbe za 29.183 stanovnika
  • Povećanje priključenosti stanovništva na javni sustav vodoopskrbe sa postojećih 63,5% na 90,75% do 2023. godine
  • povećanje operativnog djelovanja i učinkovitosti pružatelja vodnih usluga sustava ulaganjem u opremu za mjerenje i kontrolu u javnim sustavima vodoopskrbe.

 

 

Piše: WK

Prethodni članakSljedeći članak